Press Release

Noir Sur BlancUniwersytecki program Instytutu Humpty Dumpty stawia na rozwój w Europie


3 lipca
– Do szybkiej publikacjiNowy Jork, 3 lipca – The Humpty Dumpty Institute (www.thehdi.org) ogłosił rozszerzenie programu Higher Education Alliance (Stowarzyszenie Szkół Wyższych) na Europę. Celem programu jest wprowadzenie tego programu na uniwersytety i college’e w Europie, aby budować coraz silniejsze więzi między Organizacją Narodów Zjednoczonych a szkołami wyższymi z całego świata.

W 2011 r. Instytut Humpty Dumpty rozpoczął „Higher Education Alliance” (HEA), którego celem jest umocnienie współpracy instytucji akademickich z ONZ. Instytucje biorące udział w programie wzmocnią międzynarodowy zasięg swoich kampusów i dadzą możliwość swoim studentom i wydziałom współpracować i czerpać informacje z pierwszej ręki – z ONZ i jej sieci wyspecjalizowanych agencji. Trzynaście college’ów i uniwersytetów z 9 amerykańskich stanów przyłączyło się już do programu.

Dla szkół europejskich, które zechcą dołączyć do programu, Higher Education Alliance stanie się nowym narzędziem w kierunku rozszerzania zainteresowania studentów, jak i całych wydziałów na świat. Dzięki temu programowi, wyżsi urzędnicy ONZ i jej Ambasadorowie z całego świata będą mieli okazję spotkać się ze studentami i wziąć udział w konferencjach podczas odwiedzin europejskich kampusów.

Ambasador Simona Miculescu, stała przedstawiciel Rumunii przy ONZ w Nowym Jorku i częsta prelegentka w szkołach HEA, mówi „Wspaniałym z HDI jest to, że pozwala on na budowanie mostów między ONZ – z jego wielkim wachlarzem tematów i osiągnięć – a studentami z różnorodnych uniwersytetów. Jestem przekonana, że jest to układ korzystny dla wszystkich, gdyż takiego rodzaju programy pokazują w skuteczny sposób, czym zajmuje się ONZ i pozwalają otwierać nowe horyzonty wiedzy, których młode pokolenie potrzebuje w otaczającym nas coraz bardziej skomplikowanym świecie.”

Studenci i ich wydziały będą miały także niepowtarzalną okazję, aby odwiedzić jedną z 14 głównych siedzib ONZ i specjalizowa nych Agencji znajdujących się w sześciu różnych miastach, w postaci odwiedzin „od kuchni”. Każda agencja ONZ specjalizuje się w jednym z ważnych problemów – dla przykładu UNHCR w Genewie skupia się na problemach związanych ze światem nielegalnych uchodźców, a World Food Programme w Rzymie na międzynarodowym bezpieczeństwie żywności. Ponadto, szkoły wpisane do programu będą mogły wybrać studentów, którzy wezmą udział w spotkaniach lub odbędą staże w biurach ONZ. Jako że program jest dostosowywany indywidualnie do potrzeb i oczekiwań poszczególnych szkół, HDI daje możliwość zorganizowania dodatkowych założeń, tj. wyjazd do Siedziby Głównej ONZ w Nowym Jorku dla grupy studentów, spotkania z Ambasadorami i innymi członkami ciał dyplomatycznych ONZ, specjalne briefingi z udziałem pracowników Sekretariatu ONZ a także zaprezentowanie szkoły innym instytutom i uniwersytetom zrzeszonym w programie HEA z myślą o przyszłych możliwych wzajemnych wymianach studenckich.

Program HEA przybył do Europy dzięki współpracy z międzynarodową agencją komunikacji Noir sur Blanc z siedzibą w Paryżu (www.noirsurblanc.com). Noir sur Blanc, wiodąca agencja komunikacji w Europie wyspecjalizowaną w edukacji wyższej i edukacji dla kadr, ma siedziby w Paryżu, Pekinie, Nowym Jorku, Sao Paolo i Casablance.

Ralph L. Cwerman, Dyrektor HDI tak opisuje rozwój programu na Starym Kontynencie: „Noir sur Blanc jest dla HDI idealnym partnerem do rozwoju programu w Europie. W wielu miastach Starego kontynentu znajdują się świetne Centra oraz wyspecjalizowane Agencje ONZ. Te międzynarodowe instytucje są często postrzegane jako unikalne źródło innowacji i ważny ośrodek analityczny na świecie. W niektórych przypadkach, tysiące dyplomatów i międzynarodowych ekspertów są rzut kamieniem od najlepszych europejskich uniwersytetów, a do tej pory jest między nimi bardzo słaba współpraca. Z tym programem, chcielibyśmy otworzyć drzwi europejskich Agencji ONZ, aby studenci i uczelnie wyższe mogły lepiej zrozumieć świat wielostronnej dyplomacji i wspólne zaangażowania w dzisiejszym świecie”.

Michel Dellinger, dyrektor zarządzający Noir sur Blanc stwierdził, że „w Europie wiedza na temat instytucji ONZ jest niewystarczająca. Wydaje się więc niezbędne, aby pozwolić młodym ludziom lepiej zrozumieć największą międzynarodową organizację non-profit na świecie. Najlepszą drogą, aby do tego doprowadzi, jest umożliwienie uniwersytetom i college’om z całej Europy oraz wyspecjalizowanym agencjom ONZ prawidłowe narzędzia do współpracy.”

Kontakt dla prasy:
Alicja Pielaszkiewicz, agencja Noir sur Blanc
Tel. +33 (0)1 41 43 72 84 / E-mail: apielaszkiewicz@noirsurblanc.com

O Instytucie Humpty Dumpty

HDI's Home Page | Site Map | About Us | Contact Us • Copyright © Humpty Dumpty Insitute.